Sobota | 22 wrzesień | 2018

Pokaz filmu “NOSFERATU” z muzyką na żywo

nosferatu1W czwartek, 12 września br. o godz. 19.00 zapraszamy do Kina Niwa na pokaz jednego z pierwszych i najważniejszych horrorów w historii kin: “Nosferatu - symfonia grozy”, czyli film z muzyką na żywo.

Hrabia Orlok znany jako Nosferatu jest wampirem, który dla utrzymania życia musi odżywiać się ludzką krwią. Do jego zamku w Karpatach przybywa młody handlowiec. Nosferatu widzi miniaturkę pięknej Ellen, żony swojego gościa. Urzeczony jej wizerunkiem opuszcza zamek i przypływa do miasta gdzie żyje ta młoda piękność. Wraz z jego przybyciem wybucha w mieście epidemia dżumy.
Oprawę muzyczną to tej historii zapewni zespół Czerwie. To niezależna formacja prezentująca dźwięki z pogranicza folku, psychodelii i sceny absurdu - zespół angażuje się w różnorodne projekty teatralno-filmowo-plastyczne. Ma na swoim koncie około 400 koncertów. Sztywne podziały na style w muzyce Czerwie obalają bezpardonowo. Dźwięki podawane są z bogatą domieszką brzmień akordeonu, gitary, mandoliny oraz instrumentów dętych. Całość jednoczy transowy rytm perkusji. Jest to eklektyzm mocnego punkowego uderzenia łagodnej latyno-amerykańskiej rytmiki, industrialnych brzmień, ludowych przygrywek i śpiewek oraz bezpretensjonalnych tekstów.

Bilety na pokaz filmu do nabycia od 2 września w Kinie Niwa.

Cena biletu:

15 zł w przedsprzedaży

25 zł w dniu seansu