Poniedziałek | 15 październik | 2018

Soboty z klasyką filmową

Kino Niwa zapraszaKino NIWA zaprasza na wieczory z klasyką filmową. W trzecią sobotę miesiąca będzie można obejrzeć najwybitniejsze dzieła światowego kina. Większość z nich jest dostępna na DVD, ale kto nie widział ich na dużym ekranie,  nie wie co traci! Poniżej przedstawimy program Sobotnich Wieczorów z Klasyką:

20 listopada 2010 r., godz. 19.00

BRZDĄC - film, który uczynił Chaplina czołowym filmowcem w Hollywood i gwiazdą, która nie zgasła od prawie stu lat. Film przeciwstawia dojrzałości malca, zmuszonego opiekować się swoim safandułowatym opiekunem, totalnej niedojrzałości tego ostatniego. Pod płaszczykiem dziecięcych marzeń o raju dzieciństwa (znajdziemy tu sporo, znanych chociażby z Andersena, klasycznych baśniowych tropów) Chaplin opowiedział historię własnego trudnego dorastania.

18 grudnia 2010 r., godz. 19.00

DYKTATOR - Pełna paradoksów i niezwykle odważna komedia, w której Charlie Chaplin postanowił zabawić się swoim scenicznym wizerunkiem, by przestrzec świat przed skutkami totalitaryzmu.

15 stycznia 2011 r.,  godz.19.00

PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO - Jedna z najwybitniejszych komedii w historii kina, która ukazuje Stany Zjednoczone, 1929 rok i barwne czasy prohibicji. Chaplin wciela się w dwie role: bełkotliwego, groźnego, groteskowego bufona i satrapę Adenoida Hynkela oraz poczciwego żydowskiego fryzjera, którego z dyktatorem Tomanii łączy łudzące fizyczne podobieństwo. Nie trudno zgadnąć, że szybko dojdzie do zamiany ról.

19 lutego 2011 r., godz. 19.00

CASABLANCA - romans wszechczasów, film legenda, który opowiada historię wielkiej miłości, rozgrywająca się w ogarniętej wojną Casablance, i dramatycznego wyboru, którego musiał dokonać główny bohater. Czy uczucie może zwyciężyć w obliczu wojny? Niezapomniane kreacje aktorskie Humphreya Bogarta i Ingrid Bergman, nieodmiennie kojarzonych właśnie z tym filmem.

19 marca 2011 r., godz. 19.00

PRZEMINĘŁO Z WIATREM - Najbardziej znana produkcja hollywoodzka w historii kina, nagrodzona ośmioma Oscarami. Historia namiętnej, ale tragicznej miłości łączącej rozkapryszoną Scarlett O’Harę (Vivien Leigh) z Rhettem Butlerem (Clark Gable), osadzona w okresie wojny domowej w USA.

Bilety na seans, który znajduje się w programie Sobotnich Wieczorów z Klasyką - cena 6 zł.

Do nabycia również karnety na wszystkie pięć filmów - cena 20 zł.

Zapraszamy do Kina Niwa i w podróż do przeszłości, by zobaczyć film w  starym stylu i wypróbować na sobie, jak działa magia kina.