Poniedziałek | 22 październik | 2018

Dni Nasielska 2015

plakat-dni-nasielska-2015-1

Zapraszamy 19-21 czerwca br. na uroczyste obchody Dni Nasielska. W  piątek, 19 czerwca w Kinie Niwa odbędzie się otwarcie Dni Miasta połączone z obchodami 25-lecia Samorządu Terytorialnego w Gminie Nasielsk. Imprezę uświetni koncert “Tej nocy będzie fajnie” w wykonaniu Wojtka Gęsickiego. W programie piosenki Grechuty, Okudżawy, Cohena i Wysockiego.

W ramach tegorocznych Dni Miasta przy Szkole Podstawowej w Nasielsku odbędzie się impreza pod nazwą SPOKO LOKO DAY. Więcej szczegółów na plakacie i w odrębnej informacji na naszej stronie.

W niedzielę, 21 czerwca na Stadionie Miejskim zaprezentują się m.in. laureaci “Złotej nutki”, “Mini Dance Show” oraz Festiwalu Piosenki Francuskiej. Około godz. 15.00 odbędzie spektakl teatralny dla dzieci “Sierotka Marysieńka”. Wystąpią także tancerze Szkoły Tańca SWAG. Podobnie, jak w ubiegłych latach, podczas Dni Nasielska zostaną wręczone nagrody dla najlepszych uczniów w naszej gminie. Część koncertową imprezy otworzy zespół RAGGABARABANDA - nasielska grupa, która rockowe brzmienia przeplata z elementami reggae, ska i hip-hopu  tworząc niezwykle wybuchową mieszankę. O godz. 19.00 będziemy mieli okazję posłuchać przebojów Rudiego Schubertha i Wałów Jagiellońskich. Rudi Schuberth - wulkan energii i dobrego humoru - reaktywował formację Wały Jagiellońskie i razem koncertują w wielu miejscach przypominając wspaniałe przeboje: WARS wita was, Do Zoo, Kupletów pęk, Kukuła Disco, Kombajn Bizon.

Gwiazdą wieczoru będzie legenda polskiego rocka - zespół IRA. IRA to jeden z najpopularniejszych i najbardziej “kasowych” polskich zespołów lat 90., mający na koncie trzy złote płyty i jedną platynową. Zespół tworzą: Artur Gadowski (vocal), Wojtek Owczarek (perkusja), Piotrek Sujka (bas), Marcin Bracichowicz (gitara), Piotr Konca (gitara). Grupa pochodzi z Radomia, zadebiutowała w 1988 roku na festiwalu w Opolu, a dwa lata później ukazał się jej debiutancki album “IRA”. Przełom w karierze grupy nastąpił w 1991 roku, wraz z ukazaniem się płyty “Mój dom”, która pobiła wszelkie rekordy popularności. Kolejne lata były pasmem sukcesów, co potwierdziła płyta “1993″ i wspólny koncert z grupą Aerosmith w Polsce. Po nagraniu trzech kolejnych albumów (”Live”, “Znamię”, “Ogrody”), nastąpił kryzys, zakończony zawieszeniem działalności zespołu. Wokalista Artur Gadowski rozpoczął wówczas karierę solową, ale w 2001 roku zdecydował się na powrót do grupy. Od tego czasu ukazały się płyty - “Tu i Teraz” (2002), “Ogień” (2004), “Live - 15-lecie” (2004), “Londyn 08:15″(2007), “9″ (2009). W 2013 r. ukazał się dwupłytowy album “X”.

Imprezie towarzyszyły będą stoiska gastronomiczne i reklamowe oraz wesołe miasteczko.

Organizatorem tegorocznych Dni Miasta jest Burmistrz Nasielska oraz Nasielski Ośrodek Kultury.

Sponsorzy imprezy:  KABA - BRUKARSTWO, BUD-MAR, TWOJE FINANSE oraz Bank Spółdzielczy w Nasielsku.