Środa | 17 październik | 2018

Koncert zespołu ARMIA

KONCERTNasielski Ośrodek Kultury zaprasza na jedno z największych wydarzeń muzycznych w regionie - XII Festiwal Rockowy oraz koncert zespołu ARMIA.

Impreza ma charakter przeglądu, w którym biorą udział amatorskie zespoły grające wszystkie gatunki szeroko rozumianej muzyki rockowej. Festiwal jest szansą dla młodych, ambitnych muzyków na zaprezentowanie swojej twórczości.

W piątek, 30 kwietnia br. już od rana na scenie NOK będą trwały przesłuchania zespołów. Zespół, który zajmie I miejsce podczas przeglądu otrzyma nagrodę w wysokości 1100 zł. Gwiazdą tegorocznego Festiwalu będzie legenda polskiego punk rocka - zespół ARMIA.

ARMIA to grupa, która trafiła do kanonu polskiej muzyki rockowej za sprawą płyt: „Legenda” oraz „Triodante”. Zespół powstał w 1984 roku na skutek zetknięcia trzech osobowości niezależnej sceny: Tomasza Budzyńskiego, który śpiewał w zespole Siekiera, Roberta Brylewskiego - gitarzysty Brygady Kryzys i Izraela, Sławomira Gołaszewskiego związanego z nurtem poszukiwań parateatralnych Jerzego Grotowskiego. Ten rockowy skład od początku uzupełniany był instrumentami dętymi, a po pewnym czasie do zespołu dołączył Krzysztof „Banan” Banasik. Jego gra na waltorni nadała muzyce specyficzne, niespotykane brzmienie. W muzyce Armii można odnaleźć nawet elementy folku czy muzyki klasycznej.

Bilety na koncert do nabycia od 12 kwietnia br. w Nasielskim Ośrodku Kultury.

Cena biletu w przedsprzedaży 15 zł, w dniu koncertu 20 zł.