Środa | 17 październik | 2018

Nowy Rok ze Sceną Zaułek

Basia Raduszkiewicz20 stycznia o godz. 19.00 zapraszamy na pierwsze w 2010 r. spotkanie w krainie łagodności.  Gośćmi Sceny Zaułek będą: Basia Raduszkiewicz i Stanisław Klawe.

BASIA RADUSZKIEWICZ pochodzi z Bartoszyc, ale od wielu lat związana jest z Olsztynem. Znakomity głos i głęboka wrażliwość sprawiły, że artystka stała się znakiem rozpoznawczym krainy łagodności. Jej pierwszy samodzielny projekt to “Dzika Róża”, który powstał pod kierownictwem Krzysztofa Herdzina. Potem zaczęła współpracę z Jackiem Kordaczukiem, czego efektem jest drugi album “Chwile poruszone”. Możemy na nim usłyszeć mieszankę muzyki awangardowej, jazzowej i sakralnej. Ostatni projekt artystki to oparta na poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego płyta “Ptaki Powrotne”. Album jest próba odczytania na nowo twórczości Baczyńskiego.  “Ptaki Powrotne” to projekt wielowymiarowy. Więcej informacji na http://www.ptakipowrotne.pl/

STANISŁAW KLAWE to piosenkarz, kompozytor i satyryk. Już w latach 70 wykonywał piosenki autorskie i wiersze Czesława Miłosza do własnej muzyki. Od 1978 r. występował w Kabarecie POD EGIDĄ Jana Pietrzaka. Jego piosenki śpiewali m.in. Małgorzata Bratek, Piotr Machalica, Zbigniew Zamachowski.

Bilety na koncert można nabyć już od 11 stycznia w NOK.

Cena biletu:

10 zł - normalny

5 zł - młodzież szkolna i studenci