Sobota | 20 październik | 2018

REGIONALNY PRZEGLĄD ORKIESTR DĘTYCH w NUNIE

_dsc046810 września br. w Nunie odbył się pierwszy na terenie województwa mazowieckiego Regionalny Przegląd Orkiestr Dętych. Na scenie zaprezentowały się: Orkiestra Trzech Pokoleń działająca przy gminnym Ośrodku Kultury w Opinogórze Górnej, kierowana przez Jerzego Szpojankowskiego, Gminna Orkiestra Dęta z Gminy Staroźreby kierowana przez Huberta Chiczewskiego, Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy OSP w Jońcu kierowana przez Cezarego Celjana oraz Nasielska Orkiestra Dęta pod batutą Joanny Ostaszewskiej.
Zespoły zaprezentowały liczne szlagiery muzyki rozrywkowej we własnej, często niezwykle oryginalnej aranżacji, ale również muzykę ludową oraz klasyczną. Każdy z występów był wyjątkowy.
Regionalny Przegląd Orkiestr Dętych był znakomitą okazją do spotkania i poznania działających w okolicy muzyków, do wymiany doświadczeń, podpatrzenia warsztatu oraz zainspirowana się.

* „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Operacja pn. Wsparcie i rozwój Nasielskiej Orkiestry Dętej mająca na celu zachowanie i promocja dziedzictwa lokalnego poprzez organizację siedmiomiesięcznych warsztatów muzycznych  dla 20 osobowej grupy, która zasili istniejącą Nasielską Orkiestrę Dętą, wyposażenie orkiestrantów w 40 szt. mundurów reprezentacyjnych
oraz organizację Regionalnego Przeglądu Orkiestr Dętych, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania
„Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Wartość realizowanej operacji: 79.600,00 zł, w tym ze środków EFRROW: 50.649,00 zł.
Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Zielone Mosty Narwi.

znaki