Sobota | 22 wrzesień | 2018

Spotkania z Filharmonią - koncerty dla dzieci

spotkania-wrz-gr-2018-rZapraszamy dzieci ze szkół podstawowych na wyjątkowe spotkania z muzyką klasyczną. Harmonogram koncertów:

25 września, godz. 11.00

“Dawno, dawno temu…”

Przy dźwiękach dworskiej kapeli opowiemy dzieciom baśnie o królach, pięknych księżniczkach, groźnych smokach i dzielnych rycerzach. Muzyka, pobudzając wyobraźnię najmłodszych sprawi, że wszyscy chętnie posłuchają historii, które miały miejsce dawno, dawno temu…

16 października, godz. 11.00

“Na żołnierską nutę - w 100. rocznicę odzyskania niepodległości”

Koncertem pieśni i piosenek z żołnierskiego śpiewnika - tych, które towarzyszyły walce o wolność w XX wieku oraz tych, które są świadkami naszej najnowszej historii. Znajdziemy wśród nich utwory o wydźwięku bohaterskim, żartobliwe przyśpiewki i tchnące zadumą ballady partyzanckie. Śpiewom towarzyszyć będzie trąbka - najbardziej wojskowy z instrumentów. Zagramy na niej rozmaite sygnały i objaśnimy ich znaczenie. Wszystkich słuchaczy zaprosimy do wspólnego śpiewania, a najmłodszych także do zabawy w żołnierzy, czyli na prawdziwą wojskową musztrę przy dźwięku trąbki.

20 listopada, godz. 11.00

“Pięciu wspaniałych”

Tytuł koncertu dla młodszej publiczności oznacza nie tylko piątkę znakomitych artystów, ale również pięć instrumentów strunowych. Pokażemy, co mają ze sobą wspólnego, a co je od siebie odróżnia. Zastanowimy się, jak można je ze sobą zestawiać. Czy śpiewne skrzypce, tajemnicza altówka, dostojna wiolonczela i największy w tym gronie fortepian stworzą zgrany zespół? Przekonamy się o tym podczas muzycznego spotkania z „piątką wspaniałych”.

18 grudnia, godz. 11.00

“Po drugiej stronie tęczy”

Najmłodszych słuchaczy czeka daleka i pełna przygód wyprawa aż za Ocean. Muzyki będziemy szukać na bezkresnej prerii, wśród drapaczy chmur i w zgiełku wielkich miast, ale przede wszystkim w krainie baśni. Kogo tam spotkamy? Co znajdziemy po drugiej stronie tęczy?

Cena biletu szkolnego: 5 zł

Rezerwacje: tel. 23 69 12 343, nok@noknasielsk.pl