Wtorek | 25 wrzesień | 2018

Spotkania z Filharmonią (wrzesień-grudzień 2017 r.)

2017-r1Rozpoczęliśmy realizację projektu “Spotkania z Filharmonią” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest przybliżenie mieszkańcom małych miejscowości, którzy na co dzień nie mają dostępu do kultury wysokiej, wiedzy na temat znaczenia i wkładu muzyki klasycznej w rozwój kultury. W ramach projektu zapraszamy szkoły z terenu gminy Nasielsk na cykl koncertów. Przewidziany jest również wyjazd do Filharmonii Narodowej.

Zaplanowaliśmy koncerty, podczas których uczniowie poznają instrumenty i ich brzmienie, formy muzyczne, różne tańce, biografie i twórczość kompozytorów, a także muzykę z różnych stron świata. Szeroki zakres tematyki “Spotkań z Filharmonią”, bogaty repertuar i kreatywne podejście animatorów muzycznych pozwolą uczestnikom doświadczyć wielu estetycznych przeżyć wynikających z obcowania z muzyką na żywo.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Rezerwacji wejściówek można dokonać bezpośrednio w Nasielskim Ośrodku Kultury bądź telefonicznie pod nr 23 69 12 343. Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem.

26 września, godz. 11.00 “Trzej Muszkieterowie”

Atos, Portos i Aramis z powieści “płaszcza i szpady” Alexandra Dumasa różnili się, ale tworzyli wspaniały zespół, który potrafił stawić czoła wielu wyzwaniom. Klarnet, fagot i fortepian, niczym trzej muszkieterowie posiadają odmienne właściwości, ale znakomicie brzmią razem w różnych gatunkach i stylach muzycznych. Podczas koncertu, słuchacze poznają budowę instrumentów oraz ich walory dźwiękowe. Muzycy prezentują ich podobieństwa i różnice.

10 października, godz. 11.00 “Król Midas w rękach Bogów”

Przedstawienie operowe w kostiumach napisane przez młodego kompozytora, Piotra Wróbla. Bohaterem opery jest Król Midas, słynący z zamiłowania do bogactwa. obok fortepianu usłyszymy złocisty puzon, symbolizujący mitycznego władcę.

14 listopada, godz. 11.00 “Zaczarowany kociołek”

Teatr, w którym scenografię zastępuje muzyka. Dźwięki fortepianu i instrumentów perkusyjnych przeobrażą salę naszego ośrodka kultury w przestrzeń dla teatralnych czarów.

12 grudnia, godz. 11.00 “Głowa pełna dźwięków”

Muzyka Ludwiga van Beethovena nie przemija i nieustannie zachwyca. Uczestnicy spotkania, w 190. rocznicę śmierci wielkiego mistrza, poznają jego muzykę.