Sobota | 20 październik | 2018

Spotkania z Filharmonią

spotkania1 fnZapraszamy dzieci i młodzież na koncerty edukacyjne w ramach cyklu “Spotkania z Filharmonią”. Proponujemy Państwu 6 wyjątkowych koncertów:

20 września (wtorek) godz. 11.00

“Z PIOSENKĄ POD RĘKĘ” - muzyczny spacer, podczas którego przypomnimy melodie z filmów Walta Disneya oraz piosenki z programu telewizyjnego „Domowe przedszkole”. Nie zabraknie utworów opowiadających o świecie magii, a także muzycznych zagadek.

4 października (wtorek) godz. 11.00

“W GORĄCEJ ANDALUZJI” - spotkanie z muzyką i tańcem flamenco oraz artystami, którzy od lat poświęcają im talent i serce. Flamenco to jedno z najbardziej złożonych zjawisk w kulturze Europy. Wywodząc się z gorącego południa Hiszpanii, z Andaluzji, Estremadury i Murcji, łączy w sobie tradycje muzyki indyjskiej, arabskiej, żydowskiej i rodzimy folklor. Koncert ten pozwoli prześledzić kształtowanie się flamenco i jego rozwój od wieku XVI aż do współczesnych odmian, otwartych na wpływy innych gatunków muzyki.

29 października (sobota) godz. 13.00

“Z MUZYKĄ PRZEZ ŚWIAT” - muzyczna podróż przez kontynenty i kraje ukazująca najbardziej charakterystyczne gatunki występujące w różnych szerokościach geograficznych, m.in. Tango Argentyńskie, Dixie z USA, walc Mussette z Francji, Czeska Polka, Bałkańska Hora. Prezentacja instrumentów: akordeon, klarnet, saksofon i vocal.

15 listopada (wtorek) godz. 11.00

“MUZYCZNE POGAWĘDKI” - razem z młodszymi słuchaczami będziemy świadkami interesujących rozmów prowadzonych przez dobrze znane dzieciom instrumenty strunowe. Będą to przeważnie wesołe i pełne humoru pogawędki na dwa lub trzy głosy. Czego się z nich dowiemy? Śledząc z uwagą, jak się one potoczą, na pewno znajdziemy odpowiedź na to pytanie.

3 grudnia (sobota) godz. 13.00

“FOLKLOR MIEJSKI” - prezentacja warszawskiego folkloru miejskiego jako elementu wyróżniającego to miasto na mapie całego kraju. Prezentacja instrumentów: akordeon, klarnet, saksofon i vocal.

13 grudnia (wtorek) godz. 11.00

“POSŁUCHAJCIE, OTO BAJKA” - koncert z pewnością przyniesie wiele radości najmłodszym, a to wszystko za sprawą popularnych i lubianych piosenek, które trafiły do jazzu wprost z ekranów kina dziecięcego. Przy ich omówimy najważniejsze cechy muzyki jazzowej i wyjaśnimy, czym jest swing oraz improwizacja.

Znakomitą obsadę wykonawczą złożoną ze znanych solistów i kameralistów oraz utalentowanych młodych muzyków zapewnia m.in. dział edukacyjny Filharmonii Narodowej.

* Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.