Środa | 17 październik | 2018

XIII Festiwal Rockowy

plakat1Wyjątkowo w tym roku Festiwal w Nasielsku będzie miał charakter koncertu.
29 kwietnia
na nasielskiej scenie będą gościły gwiazdy polskiego punk- rocka.

FUTUROBNIA to warszawski zespół, który w sposób nietuzinkowy łączy różne style muzyczne takie jak punk rock, rock alternatywny, nowa fala, a nawet jazz-rock (muzycy tego zespołu nie stronią od improwizacji). Niesamowita praca perkusji wsparta szalonymi pochodami na basie, szatańską gitarą lidera zespołu oraz niemalże operowym wokalem grającej także na klawiszach d’Orothy, dają piorunujący efekt. Zespół ma na swoim koncie takie albumy jak: BUM TARARA, AD FUTURAM REI MEMORIAM, FUTUROFURIAT W TOTALITARIACH. Skład zespołu: Darq - gitara, śpiew ; d’Orothy - syntezator, śpiew; Ryb@ - gitara basowa; Vlodi – perkusja.

T.O.B – zespół powstał w grudniu 1987 r.. Skład zmieniał się często . Przez T.O.B. przewinęła się masa ludzi. Tak to było do 96 r. , kiedy zespół po zawirowaniach uległ rozwiązaniu. W 2010 r. nastąpiła reaktywacja T.O.B. w składzie zespołu: Grucha - bębny, Królik - wokal, Nowak - bas, Mich - gitara.

Whatever to grupa młodych nasielszczan, która wykonuje utwory Nirvany. Członkowie zespołu znają się od dziecka, choć grają stosunkowo krótko-1,5 roku. Łączy ich jedno- miłość do muzyki i wspólne marzenie, które po części udało się już zrealizować. Nazwa zespołu jest przypadkowa, oznacza cokolwiek- wszystko jedno.
Dla nich grunge to emocje, których nigdy w życiu nie brakuje, charakteryzujące się ponurym nastrojem, często naładowanym złością, frustracją, goryczą i ostrą negacją rzeczywistości i przede wszystkim autodestrukcją. W skład zespołu wchodzą: Adam Mossakowski- perkusja; Przemek Orłowski- gitara prowadząca; Andrzej Siwek- bas; Czarek Luciński- wokal/ gitara

CLOSTERKELLER to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. “klimatycznego” rocka na polskiej scenie. Rozpoczynali w 1988 roku, grając ciężką muzykę spod znaku brytyjskiej nowej fali. Liderką zespołu jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych. Grono słuchaczy Closterkeller jest bardzo szerokie. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem do psychodelicznego, nieco “zakręconego” pop-rocka z elementami gotyku.Mimo tej różnorodności Closterkeller posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny, charakterystyczny styl i jest zespołem wyróżniającym się od innych w pierwszej lidze polskiego rocka.

XIII Festiwal Rockowy rozpoczyna się o godz. 17:30.

Cena biletu: 10 zł. Bilety do nabycia od 18 kwietnia w Nasielskim Ośrodku Kultury.

 

Liczba komentarzy dla tego artykułu: 3

 1. kiedy będą zdjęcia?

  Autor: sebo
  5 maj, 2011
  godzina: 14:41
 2. no Kiedy będą te zdjęcia???

  Autor: Michu
  10 maj, 2011
  godzina: 18:22
 3. a w tym roku będzie jakiś koncert?

  Autor: pogodynka
  13 kwiecień, 2012
  godzina: 21:13