Sobota | 22 wrzesień | 2018

Kino ma nowy ekran!

pisfPo wymianie foteli, wykładziny podłogowej, kurtyny i systemu nagłośnienia nadszedł czas na wymianę ekranu kinowego. W dniu 26 sierpnia zostały wymienione: ramy ekranowe, materiał ekranowy wraz z maskownicami, oraz mechanizm otwierania i zamykania kurtyny (elektryczny).

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł: 26 205,60 zł, koszty pokryte z dofinansowania PISF wyniosły: 11 441,37 zł, zaś środki własne to: 14 764,23. Dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej otrzymaliśmy w ramach programu operacyjnego pod nazwą „Rozwój kin”; który wspiera działalność kin oraz poprawia warunki funkcjonowania instytucji filmowych.

Kino Niwa jest jedynym kinem w powiecie nowodworskim, dlatego tak istotne jest jego ciągłe ulepszania. Poprzedni ekran był wysłużony, został zamontowany w kinie jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku; dlatego kinomani często skarżyli się na zmęczenie oczu podczas projekcji filmów.

Podczas seansu filmowego oczy widzów skierowane są na ekran, gdzie powstaje kreowana rzeczywistość, dlatego tak ważne jest to, by ekran wykonał swą pracę perfekcyjnie. Jego zadaniem jest dopełnianie jakości projektora, kopii i systemu nagłośnienia.

Nowy ekran w nasielskim kinie wiernie odtwarza barwy, jaskrawość, kontrast i wszystkie subtelne warunki świetlne jakie były tworzone przez realizatorów obrazu filmowego podczas zdjęć. Właściwie zaprojektowany materiał odbijający światło w połączeniu z prawidłowo wykonaną konstrukcją ramy ekranowej stanowi płaszczyznę odniesienia, fundament dla uzyskiwania perfekcyjnego obrazu przez wiele lat.

Gwarantujemy amatorom sztuki filmowej niezapomniane wrażenia i zadowolenie z oglądanych filmów.

Aby przekonać się jak wielka zaszła zmiana w nasielskim Kinie Niwa zapraszamy wszystkich na co weekendowe seanse popołudniowe.