Sobota | 20 październik | 2018

Teatr SMYKA - repertuar

repertuar-maj-czerwiecZapraszamy na kolejne spotkania z teatrem w ramach cyklu Teatr SMYKA. Niedzielne spektakle, które odbywają się w NOK cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Zwłaszcza najmłodszym dostarczają niezapomnianych wrażeń. Przygotowana przez nas oferta do doskonała rozrywka dla całej rodziny. Kontynuujemy zatem cykl Teatr SMYKA i przedstawiamy repertuar na maj i czerwiec:

10 maja, godz. 13.00
„O smoku i królu leniuchu”
Teatr Bajlandia przedstawi historię króla Histeriusza, któremu nic nie chce się robić… Na zamku pojawia się tajemniczy gość, przed którym cała królewska świta umyka. Jest to wspaniała zabawa i lekcja szlachetnych zasad, w której bogactwo walorów plastycznych i muzycznych sprawia,że zapada na długo w pamięci.

17 maja, godz. 13.00
„Bajeczna księga”
Teatr Urwis zabierze nas w magiczny świat fantazji. Młody chłopiec przy pomocy książki trafia do krainy bajek, która okazuje się zagrożona. Dzięki swojej wyobraźni postanawia uratować bajkowy świat. Jest to przedstawienie interaktywne zachęcające dzieci do czytania.

24 maja, godz. 13.00
„Pinokio”
Teatr Lalek Czarodziej przygotował przedstawienie na podstawie powieści Carlo Collodiego o przygodach drewnianego chłopczyka, któremu z powodu jego kłamstw, urósł długi nos. Pinokio przeżywa mnóstwo przygód. Zamiast iść do szkoły, jedzie do krainy zabawek i tam przemienia się w osła. Wydarzenia te sprawiają, że Pinokio przestaje kłamać i zaczyna się uczyć. A to wszystko sprawia, że ponownie staje się chłopcem.

31 maja, godz. 13.00
„Prot i Filip”
Teatr odSkocznia zaprezentuje zabawną opowieść o dwóch przyjaciołach - Procie i Filipie - którzy znani są z tego, że robią sobie niesamowite psikusy, ale też nie mogliby bez siebie żyć. Spektakl poprzez dowcipne dialogi oraz zaskakujące i pełne humoru sytuacje pokazuje, jak ważna jest przyjaźń. W role Prota i Filipa wcielają się: Sebastian Skoczeń (aktor Teatru Dramatycznego) i Tomasz Korczyk (aktor Teatru Kwadrat).

7 czerwca, godz. 13.00
„Magiczny miód”
Za sprawą Teatru lalek IGRASZKA poznamy niedźwiadka Maciusia. Mama Maciusia jest poważnie chora, a jedynym antidotum jest magiczny miód. Maciuś musi wyruszyć w daleką podróż do tajemniczego lasu. Na szczęście w wyprawie towarzyszy mu przyjaciel, zabawny królik Kleofas. Dwaj mali bohaterowie muszą przechytrzyć podstępnego węża Sobiesława, a także przekonać królową pszczół, by podarowała im beczułkę magicznego miodu. Na szczęście, dzięki sprytowi i odwadze udaje im się szczęśliwie wrócić do domu z czarodziejskim lekarstwem. „Magiczny Miód” to bajka, z której dzieci dowiadują się m.in. jak zgubne mogą być skutki zanieczyszczania lasu.

Spektakl, który odbędzie się 7 czerwca br. jest ostatnim spektaklem Teatru SMYKA przed przerwą wakacyjną. Na kolejne, pełne wrażeń przedstawienia teatralne zapraszamy najmłodszych we wrześniu.