Środa | 17 październik | 2018

Teatr SMYKA zaprasza w Nowym Roku

stycz-marzecW Nowym Roku 2016 kontynuujemy spotkania z Teatrem SMYKA niosąc dzieciom radość poprzez wesołe i edukacyjne formy teatralne. Zapraszamy najmłodszych na sobotnie spektakle, które bazują na dużym zaangażowaniu uczestników. Prezentujemy repertuar na pierwsze miesiące 2016 roku:

16 stycznia, godz. 13.00
„Kraina Lodu” - spektakl powstał na podstawie filmu Walta Disneya. Aktorzy Teatru Fantazja opowiadają w nim, jaka siłę niesie ze sobą miłość i więź rodzinna. Przedstawienie „Kraina Lodu” to historia dwóch sióstr. Jedna opuszcza dom i zamieszkuje lodowy zamek, a druga bardzo za nią tęskni i chce ją odnaleźć. Jak potoczą się ich losy, przekonacie się już wkrótce.
30 stycznia, godz. 13.00
„Gafy Czarownicy Fafy” - to wesoła, dynamiczna i pełna zawadiackich zwrotów akcji bajka. Bohaterami są dwaj chłopcy: KUBUŚ - rezolutny, dzielny, prawdziwy przyjaciel, który zwalcza wszelkie zło, i ANCYMON - urwis jakich mało i straszliwy śpioch. Łączy ich przyjaźń. Na ich drodze pojawia się CZAROWNICA, która płata figle naszym bohaterom. Czy Ancymon zostanie zmieniony w żabę? Czy Kubusiowi uda się przechytrzyć Czarownicę? Czy Dobro zwycięży? Dowiecie już niebawem. Przedstawienie przygotował Teatr Bajlandia.
13 lutego, godz. 13.00
„Syrenka Arielka” - z okazji swoich urodzin Syrenka może wypłynąć na powierzchnię oceanu i na własne oczy zobaczyć świat ludzi, o którym tyle słyszała z opowieści starszych sióstr. Arielka podczas wyprawy poznaje księcia i od tej pory marzy o tym, aby pozbyć się rybiego ogona i zamieszkać w świecie ludzi. Nie wie jednak, jak ma to zrobić i prosi o pomoc swojego przyjaciela, delfina Edzia, który zawsze udziela jej dobrych rad. Czy wyprawa przyniesie Syrence szczęście? Sprawdźcie sami, czy warto marzyć i czy marzenia się spełniają! Spektakl przygotował Teatr Fantazja.
27 lutego, godz. 13.00

“Złota Kaczka” - W lochach Zamku Ostrogskich ukryte są wielkie skarby. Należą one do złej Królowej, a pilnuje ich Bazyliszek wraz ze straszkami. Postanawia iść do lochów i zdobyć skarby. Dostaje od dziadka zaczarowane lusterko i uczy się zaklęcia które pomorze mu uniknąć niebezpieczeństwa. Pokonuje Bazyliszka i po wielu przygodach, dociera do Królowej, która daje mu kiesę z dukatami, nie może on jednak podzielić się nimi i wszystkie musi wydać tylko na siebie. Jeśli wyda te dukaty zgodnie z wolą Królowej, otrzyma wszystkie jej skarby. Gdy pozostał mu już tylko jeden dukat do wydania, spotyka biednego dziadka. Lituje się nad nim i daje ostatniego dukata. Za to, Królowa odbiera mu wszystko to co do tej pory miał i nie otrzymuje już jej skarbów. Ale Janek nie przejmuje się tym bo dla niego ważniejsze jest to że mógł pomóc dziadkowi który był głodny. Bohater naszej bajki pokazuje dzieciom, że nie bogactwo liczy się w życiu. Trzeba być wrażliwym na krzywdę innych i należy im pomagać. Spektakl przygotował Teatr Lalek CZARODZIEJ.

12 marca, godz. 13.00
„Benio Bańka i jego szajka” - przezabawna opowieść o rezolutnej żabce i prawdziwej przyjaźni. Przedstawienie przygotowane przez Teatr Tak zawiera elementy języka angielskiego.

19 marca, godz. 13.00

„Czerwony Kapturek” - kto nie zna opowieści o małej dziewczynce, która wędrując przez las do chorej babci, spotyka na swojej drodze groźnego wilka… Klasyczna bajka w całkowicie nowej wersji, opowiedziana lekko, barwnie i z humorem. Jak Czerwony Kapturek poradzi sobie z wilkiem? Czy straszny wilk musi być zły? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w spektaklu Teatru Bajlandia.

Bilety na spotkania z Teatrem SMYKA można nabyć w Kasie Kina Niwa bądź online na www.noknasielsk.pl

Cena biletu: 8 zł