Czwartek | 21 wrzesień | 2017

Wyniki Festiwalu O ZŁOTĄ NUTKĘ 2016

nutka201625 maja odbyła się siódma edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „O Złotą Nutkę”. W przeglądzie udział wzięły dzieci oraz młodzież z gminy Nasielsk. Uczestników Festiwalu oceniało Jury w składzie: Katarzyna Świderska, Iwona Pęcherzewska, Marek Jurkiewicz i Marek Tyc. Publiczność miała okazję wysłuchać 54 utworów w wykonaniu uzdolnionych wykonawców.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Kategoria: Przedszkole i klasy 0
I miejsce ex aequo:
- Nastia Szczypek Szkoła Podstawowa w Cieksynie („Joł taki jestem zimny drań”)
- Nikola Szubielska Niepubliczne Przedszkole „Pod Fiołkami” („Być kobietą”)
II miejsce:
- Michalina Sierzputowska, Lena Gołębiewska, Hania Rączka Niepubliczne Przedszkole „Pod Fiołkami” („Mała smutna królewna”)
III miejsce ex aequo:
- Michalina Gołębiewska („Laleczka z saskiej porcelany”)
- Śpiewające Motyle: Dominika Krysińska, Oliwia Jastrzębska Niepubliczne Przedszkole SAKOLANDIA („Muchomorek”)
WYRÓŻNIENIA:
- ZUZA BAND (Zuzia Sołtys, Zuzia Tyc i Julia Szmyt) Samorządowe Przedszkole w Starych Pieścirogach („Idzie kot”)
- Wesołe Słoneczka Samorządowe Przedszkole w Nasielsku („Pory roku”)

Kategoria: klasy I-III
I miejsce ex aequo:
- Maria Brzezińska Szkoła Podstawowa w Starych Pieścirogach („Chłopiec z gitarą”)
- Dominik Karabin Szkoła Podstawowa w Cieksynie („Kamień z napisem love”)
II miejsce:
- Karolina Stachowicz Szkoła Podstawowa w Nasielsku („Mama”)
III miejsce ex aequo:
- Antonina Zielińska Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Pod Fiołkami” („Laleczka z saskiej porcelany”)
- Yanuo Yang Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Pod Fiołkami” („Prześliczna wiolonczelistka”)
WYRÓŻNIENIE:
- Zuzanna Kuczborska Szkoła Podstawowa w Nasielsku („LAMBADA”)

Kategoria: klasy IV-VI
I miejsce:
- Kacper Zakrzewski Szkoła Podstawowa w Starych Pieścirogach („Nie dokazuj”)
II miejsce ex aequo:
- Zespół VIVO Szkoła Podstawowa w Nasielsku („Opadły mgły, wstaje nowy dzień”)
- Nina Skrzynecka Szkoła Podstawowa w Starych Pieścirogach („Piosenka drewnianych lalek”)
III miejsce ex aequo:
- Natalia Kicka Szkoła Podstawowa w Nasielsku („Hallelujah”)
- Weronika Wapniewska Szkoła Podstawowa w Nasielsku („Czarny blues o 4 nad ranem”)
WYRÓŻNIENIE:
- Zespół NILA: Nikola Pazdan i Julia Piątek Szkoła Podstawowa w Nasielsku („To Ty”)
Kategoria gimnazjum:
I miejsce:
- Oliwia Pasińska Gimnazjum w Pomiechówku „Czas nas uczy pogody”
II miejsce:
- Zuzanna Smutkiewicz Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Nasielsku („Czas nas uczy pogody”)
WYRÓŻNIENIA:
- Iza Mauer i Kacper Zalewski Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Nasielsku „Piosenka drewnianych lalek”
- Sara Rudzińska Gimnazjum w Starych Pieścirogach („Zawsze tam gdzie Ty”)

Gratulujemy!!! Laureaci pierwszego i drugiego miejsca , będą mogli zaprezentować się na dużej scenie w trakcie tegorocznych Dni Nasielska, które odbędą się 19 czerwca (niedziela) na stadionie miejskim. Podczas tej imprezy odbędzie się również uroczyste wręczenie nagród.