Poniedziałek | 15 październik | 2018

Zima w NOK

zima-obrazeknokZapraszamy najmłodszych mieszkańców gminy Nasielsk do Nasielskiego Ośrodka Kultury na zajęcia, filmy i spektakle w ramach akcji “Zima w mieście” . Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Poniżej prezentujemy program realizowany przez NOK.

29 stycznia - WTOREK
godz. 10.00 - 12.00 Zajęcia plastyczne
godz. 12.00 Spektakl teatralny „Magiczna księga”

Spektakl opowiada historię małego króliczka, który jest bardzo nieszczęśliwy, ponieważ rodzice wymagają od niego, by czytał książki. Uważa to za stratę czasu, który mógłby spędzić na innych, ciekawszych, jego zdaniem, zajęciach. Jest to czas, gdy nad krainą ciąży niebezpieczeństwo ze strony złej czarownicy. Zrozpaczona czarodziejka Arielka ukrywa Magiczną Księgę Baśni przed złym czarodziejem. Gdyby Księga wpadła w jej ręce mogłaby pozmieniać treść wszystkich bajek. Podczas spaceru króliczek odnajduje księgę a ponieważ strasznie się nudzi, postanawia zobaczyć, co w niej się znajduje. W trakcie czytania króliczek przenosi się do świata bajek, które po kolei z coraz większym zainteresowaniem czyta. W ten sposób poznaje historię „Dziewczynki z zapałkami”, „Jasia i Małgosi” oraz „Żabiego króla”. Gdy króliczek chce przeczytać następna bajkę, odnajduje go czarodziejka Arielka, która wróciła po swoją księgę. Króliczkowi ciężko jest się rozstać z Księga, ale oddaje ją czarodziejce, po czym postanawia udać się do biblioteki.

31 stycznia - CZWARTEK
godz. 10.00 - 12.00 Zajęcia twórcze
godz. 12.00 Film dla dzieci „Porwanie w Tiuturlistanie”
Animowany film na podstawie powieści Wojciecha Żukrowskiego. Tajemnicze porwanie królewny Wiolinki stwarza niebezpieczeństwo zbrojnego konfliktu pomiędzy dwoma państwami. Kogut Kapral, Marcin Pypeć, Lisica Chytraska i Kot Mysibrat Miauczara wyruszają na poszukiwania królewny.

1 lutego - PIĄTEK
godz. 10.30 Spektakl teatralny „Przygody kota Filona”
Bajka interaktywna, nawiązująca do wieczorynki “Przygody kota Filemona”. Dla młodego kociaka świat jest pełen niespodzianek i wyzwań. Na podwórku i w wiejskim domku przecież tyle się dzieje. Z opresji ratuje Filona stary czarny kocur Bonifracy.

5 lutego - WTOREK
godz. 10.00 - 12.00 Zajęcia plastyczne

6 lutego - ŚRODA
godz. 12.00 Film dla dzieci „Nasz dziadzio. Zestaw bajek”
Dziadzio opowiada wnuczkowi kilka historii z czasów swojej młodości: jak wyruszył w swoją pierwsza podróż, zapolował na lwa, został detektywem i wygrał wyścig cyklistów.

7 lutego - CZWARTEK
godz. 10.00 - 12.00 Zajęcia twórcze

8 lutego - PIĄTEK

godz. 12.00 Film dla dzieci „Przygody myszki. Zestaw bajek”

Serial animowany emitowany dawniej jako wieczorynka w TVP. Prezentuje ciekawe i radosne przygody myszki.